Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres Sainte-Anne kan du besöka Ilet Petit Dupre, som ligger ungefär 4 km bort. Villan med 3 sovrum och 2 badrum, som passar för upp till 7 gäster, har en parkering.
Denna villa ligger cirka 10 minuters bilresa från Piton de Crêve Cœur, och Point de vue du Morne Gommier ligger cirka 15 minuters bilresa bort.
Badrumsfaciliteterna i Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres inkluderar också en separat toalett och en dusch.
Gästerna kan använda sig av ett komplett kök samt utomhusmatplats på boendet. Det finns också kylskåp, ugn och glas i köket. Restaurangen Le Paradis Créole serverar västindiska rätter inte långt från villan.
- Lokala sevärdheter
- Cap Chevalier2696 km
- Caraibe coast kayak1459 km
- Habitation Les Anglais des Grottes2802 km
- Jardin Creole2775 km
- Îlet Chevalier3433 km
- Îlets aux Chiens3225 km
- Anse Michel2990 km
- Pointe Borgnese2762 km
- Ancienne Distillerie Chevalier de Villarcon2554 km
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike38 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Solsängar
- Trädgård
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres en trådlös internetanslutning?
Ja, Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök på Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres?
Ett utrustat pentry finns på Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres. - ❓
Tillåter Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres husdjur?
Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Villa Sud Dore Piscine 3 Chambres. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Sainte-Annes viktigaste landmärken, inklusive Cap Ferre (3 km), Piton de Crêve Cœur (2 km) och Point de vue du Morne Gommier, som finns inom 15 minuters bilresa.